Obiekt dostosowany dla osób niepełnosprawnych.
Obiekt dostosowany dla osób niepełnosprawnych.

Elekrostymulacja mięśni to elektrogimnastyka, inaczej zabieg elektroleczniczy. Ma on na celu wywołanie reakcji motorycznej grupy mięśni. Fale kierunkowe sprawiają, że włókna mięśni wykonują izotoniczne ruchy, stymulowane mięśnie pobierają energię z okolicznych tkanek, spalając tym samym tkankę tłuszczową.

Prąd pobudza mięśnie do rytmicznych skurczów,które są porównywalne z tymi, jakie pojawiają się podczas ćwiczeń fizycznych.

40 – minutowy zabieg elektrostymulacji odpowiada 2 godziną spędzonym na fitnessie.

Najlepsze efekty uzyskuje się powtarzając elektrostymulację co najmniej 3-4 razy w tygodniu. Liczba zabiegów w serii jest dobierana indywidualnie do każdego klienta.

Budowa i wzmacnianie mięśni u mężczyzn

Wiele partii mięśniowych nie jest pobudzanych nawet w najbardziej aktywnych formach sportu. EMS przynosi korzyści dla wszystkich partii mięśniowych. Efektywnie rozwija również te mięśnie, które szybko męczą się podczas normalnego wysiłku fizycznego.
Mężczyźni pragnący budować swoje ciało mogą uzupełnić swój trening siłowy właśnie o elektrostymulację w celu zmaksymalizowania pracy mięśni tym samym ich wzrostu.
Elektrostymulacja w połączeniu z treningiem siłowym, zwiększa siłę mięśni poprzez ich lepsze ukrwienie.
Podczas skurczu dostarczane są do mięśni substancje odżywcze, niezbędne do wzrostu mięśni. W czasie rozkurczu usuwane są natomiast wszystkie zbędne substancje.

Dzięki elektrostymulacji można zapobiec niektórym urazom, na przykład skręceniu stawu skokowego, poprzez wzmocnienie pewnych mięśni -w tym wypadku mięśnia strzałkowego.

Bez obciążenia stawów i serca

Mięsień nie jest w stanie odróżnić impulsu pochodzącego z mózgu od impulsu pochodzącego z elektrostymulatora, dzięki czemu poprzez specjalny dobór parametrów impulsu można zmusić go do określonej pracy i uzyskać bardzo różnorodne efekty pracy mięśnia, w szczególności odpowiadające różnym formom zaawansowanego treningu sportowego, bez nadmiernego uczucia zmęczenia i bez nadwyrężania ścięgien.

Elektrostymulacja dla sportowców

Elektrostymulacja jest rodzajem terapii wykorzystującej różne właściwości prądu elektrycznego oddziałującego na organizm ludzki, którego funkcjonowanie opiera się przecież w dużym stopniu na zjawiskach elektrycznych. Wśród sportowców elektrostymulacja ma bardzo szerokie zastosowanie. Elektrostymulacja nerwowo-mięśniowa odpowiada za odbudowę i wzmacnianie mięśni głównie w okresie przerwy po odniesionych kontuzjach, ale także jako metoda uzupełniająca normalny trening sportowy. EMS oddziałuje na nerwy motoryczne i wymusza pracę określonych grup mięśniowych bez obciążania ścięgien i stawów. Stymulacja EMS posiada również działanie rozluźniające i relaksujące.

Wskazania:

 • celluli
 • nadwaga
 • nadmiar skóry po zrzuceniu zbędnych kilogrmów
 • stymulacja wydalania toksyn
 • łagodzenie napięcia mięśniowego
 • wpływa korzystnie na leczenie przykurczy mieśni, obrzeków,

Przeciwwskazania:

 • ciąża
 • karmienie piersią
 • nowotwor łagodny i złośliwy
 • niewydolność naczyń krwionośnych
 • gorączka
 • stany zapalne skóry
 • obecność w tkankach ciał obcych metalicznych

60 zł 1 zabieg

*W serii 10 zabiegów zawsze taniej pytają w recepcji spa 

Opinie klientów Ocean Lab Spa Głogów

Facebook